Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ulice

14. 3. 2007
undefinedMgr. Alena Suchá (58)
Daniela Kolářová

Matka Evy Boháčové je zvyklá na aktivní způsob života. Ambiciózní, energická, soběstačná a nezávislá žena s vysokoškolským vzděláním, hovořící plynule švédsky i německy, pracovala dlouhá léta jako překladatelka a tlumočnice. Po roce 1989 si založila vlastní malou překladatelskou a tlumočnickou agenturu, čímž získala nejen nezávislost, ale také dostatek času na své koníčky - lyžování, jógu, túry po horách, literaturu aj.
Svou dceru i vnučku bezmezně miluje, avšak příliš jim nerozumí. Evě vyčítá její poddajnost vůči Boháčovi, jímž pro jeho styl života a slabost pro alkohol dokonce trochu opovrhuje. Anežčin dětský svět plný her a pohádek pro ni byl zase odjakživa příliš vzdálený, a tak se s temperamentní vnučkou začíná sbližovat až nyní. Zvídavé Anežce totiž neunikly babiččiny záliby ani znalost jazyků, které by chtěla ovládat stejně bravurně jako ona...
Rodinné vztahy: dcera Eva, vnučka AnežkaJITKA FARSKÁ (42, znamení: Býk)
Ilona Svobodová

Je to hodná, sympatická a přátelská ženská, která se řídí selským rozumem. Je přítelkyní, která dovede naslouchat a poradit. V každém je připravena vidět to dobré a věří tomu, že každý problém se dá nějak vyřešit. Nikdy by nikomu vědomě neublížila, nikoho by nepodrazila. Je zaměstnaná v kadeřnickém salonu v ulici jako kosmetička. Jejím cílem je mít šťastnou a spokojenou rodinu.

 


Rodinné vztahy: manžel Olda, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Bára Jordánová, Lenka Drápalová


OLDŘICH FARSKÝ (45, znamení: Váhy)
Ondřej Pavelka

 

Je to roztomilý hochštapler a nenapravitelný sukničkář. Je spolumajitelem fitness centra a příležitostným trenérem - především krásných žen. Kromě žen má rád dobré víno a drahá auta - žádné ovšem nemá, vlastní manželku Jitku, milenku Sylvu a staršího Opela. Je tak trochu smolař a tak se mu nejednou stalo, že jeho zálety vyšly najevo, jeho manželka mu však v zájmu zachování rodiny zatím pokaždé odpustila...

 

Rodinné vztahy: manželka Jitka, dcery Lída a Monika
Přátelí se: Tomáš Jordán, Petr Boháč


BARBORA JORDÁNOVÁ (38, znamení: Kozoroh)
Tereza Brodská

 

Sympatická Bára má šťastné manželství a rodina je pro ni na prvním až druhém místě, stejně jako práce. Jako „ženu v domácnosti“ si sama sebe neumí představit, ale o kariéru příliš nebojuje. Je ředitelkou firmy Království hraček, má skvělé organizační schopnosti, je pracovitá, dokáže se rozhodnout a o správnosti svého rozhodnutí umí přesvědčit i ostatní. Vždycky jedná zpříma – i kdyby jí to mělo přinést nepříjemnosti. Někdy je zbytečně kategorická. Má ráda, když věci plynou podle jejích představ... O to víc je vykolejená, když do jejího života zasáhne nevypočitatelná kategorie: láska.

Rodinné vztahy: manžel Tomáš, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Jitka Farská, Lenka Drápalová, paní Králová


TOMÁŠ JORDÁN (39, znamení: Rak)
Petr Vacek

 

Je inteligentní, vtipný a tolerantní chlap. Vzděláním je biolog a práce je mu koníčkem. Má rád věci jasné a srozumitelné. Příměry ze života milovaných brouků vtipně pasuje na různé životní situace. Miluje svou rodinu a dvojčata ho respektují. Při svých častých eskapádách, které patří k jejich věku, u něj vždycky najdou oporu. Nerad se rozhoduje a přes své logické uvažování se někdy v praktických věcech orientuje dost neobratně.

Rodinné vztahy: manželka Bára, dvojčata Tereza a Matěj (15)
Přátelí se: Olda Farský, Petr Boháč


LENKA DRÁPALOVÁ (30, znamení: Střelec)
MICHAELA BADINKOVÁ

 

Je přitažlivá, inteligentní a svobodomyslná. Působí sice samostatně, ale velmi touží po lásce. A právě její citový život s ní umí pořádně zamávat a dostat ji do problémů. Je učitelkou češtiny a výtvarné výchovy na gymplu. Má ráda lidi, pro svou přímost a obětavost je oblíbená. Příliš neuznává autority a pevný řád a umí být velmi spontánní, což jsou vlastnosti, které mnohdy přímo iritují její kolegyni, profesorku Hejlovou.


Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Bára Jordánová, Jitka Farská, profesorka Hejlová


PETR BOHÁČ (44, znamení: Ryby)
PAVEL KŘÍŽ

 

Sympatický a šarmantní muž, tak trochu „rozervanec“. Jeho chybou je, že se v zásadních věcech nedokáže rozhodnout a o svých rozhodnutích pak často pochybuje. U žen má úspěch, snad proto, že má v sobě něco, proč je třeba ho ochraňovat. Svou ženu nedokáže zcela opustit, což mu nebrání v tom, aby se zamiloval do někoho jiného a pak bádal, kde je podstata jeho lásky… Pracuje jako obchodní ředitel ve firmě Království hraček.

Rodinné vztahy: manželka Eva, dcera Anežka (7)
Přátelí se: Bára Jordánová, Olda Farský


VÁCLAV KRÁL (69, znamení: Lev)
RADOSLAV BRZOBOHATÝ

 

Je příslušníkem vymírající generace gentlemanů se smyslem pro odpovědnost a pro spravedlnost. Svou osobností vzbuzuje přirozený respekt. Je majitelem a odstupujícím ředitelem firmy Království hraček, kterému zasvětil svůj život. Možná i na úkor rodinného života. Svou ženu ctí a miluje a je s ní šťastný, možná aniž by si někdy položil otázku, jestli je i ona šťastná s ním...

 


Rodinné vztahy: manželka Marie
Přátelí se: Bára Jordánová, Petr Boháč


 

 

 

 

 

 

MARIE KRÁLOVÁ (65, znamení: Blíženci)
ALENA VRÁNOVÁ

 

Moudrá a vyrovnaná žena, které nechybí humor, nadhled a smysl pro ironii. Svůj život obětovala manželovi a jeho práci ve firmě. Umí ho jemně usměrnit a mohla by ho i ovládat, kdyby ovšem chtěla. Miluje ho a Král má její lásku celou, možná také proto, že nemohla mít děti. Je vzdělaná, kdysi vyučovala hře na klavír. Dovede trpělivě naslouchat ostatním a často nabídne dobrou radu.

Rodinné vztahy: manžel Václav
Přátelí se: Bára Jordánová, MUDr. Sláma


LUMÍR NYKL (39, znamení: Štír)
VÁCLAV SVOBODA

 

Žije podle hesla „urvi, co můžeš a neohlížej se nalevo ani napravo“. Lumír má charakter pokřivený komplexy a výchovou. Je majitelem firmiček různého zaměření, obsahu a pověsti. Peníze jsou mu prostředkem, aby si mohl všechno koupit - také věří, že všechno se koupit dá... Z jeho pohledu vždy účel světí prostředky. Někde v hloubi duše by si přál být obdivován a milován. Nedostatek citu si nahrazuje potěšením z ovládání lidí... Teď se ale něco změnilo: je čerstvě ženatý a jeho ženou je Ukrajinka Světlana Lisečko.

Rodinné vztahy: manželka Světlana
Přátelí se: Ingrid, Ruda Kocman


SVĚTLANA NYKLOVÁ (26, znamení: Váhy)
(Tereza Bebarová)

 

Světlana začala mít příliš brzy starosti dospělých. Je velmi ctižádostivá, má přesně stanovené cíle: chce žít se svým bratrem v Čechách a nechce se vrátit zpátky do své země, kde by ji čekal bezútěšný život. Na Ukrajině vystudovala zdravotní školu. Teď chce být oporou svému muži, chtěla by mu pomáhat v jeho podnicích, chtěla by se vzdělávat a vůbec uplatnit svou tvořivost a dobré nápady – a vůbec žít hezký život jako „moderní Evropanka“…

 

Rodinné vztahy: manžel Lumír Nykl, bratr Hrihorij
Přátelí se: Bedřich Liška


VILMA NYKLOVÁ (64, znamení: Blíženci)
JAROSLAVA OBERMAIEROVÁ

 

Je stejně závistivá, jako falešná. Po smrti manžela se stará sama o malé lahůdkářství a díky tomu má dobrý přehled o dění v ulici. Jako správná drbna si s oblibou podle potřeby realitu přibarví a neváhá ji pak takto šířit dál. Se svým synem umí docela dobře manipulovat. Byla proti jeho svatbě s Ukrajinkou, ale pomalu se smiřuje s novou situací i se svou snachou…

 

Rodinné vztahy: syn Lumír


VLASTIMIL PEŠEK (58, znamení: Váhy)
(Rudolf Hrušínský)

 

Je majitelem domu, ve kterém žijí Jordánovi a Farští. Trochu morous a podivín. Občas se chová jako despota, ale o svoji patnáctiletou vnučku Adrianu, kterou její matka (Klára) opustila hned po narození, se stará vzorně... V poslední době se začal přátelit se stejně opuštěnou profesorkou Hejlovou.

 

Rodinné vztahy: dcera Klára, vnučka Adriana (16)
Přátelí se: Miriam Hejlová, Olda Farský, Tomáš Jordán, Petr Boháč


MIRIAM HEJLOVÁ (57, znamení: Panna)
HANA MACIUCHOVÁ

 

Miriam je upjatá, staromilská profesorka a zástupkyně ředitele na střední škole, ctící autoritu a řád. Je přísnou učitelkou i matkou, která si vždy zachovává odstup a málokdy projeví svoje emoce. Přesto má smysl pro suchý humor a sama občas sklouzne do komičnosti. Je zatížená na syna, byť to nedává nijak najevo. Manžel od ní odešel za okolností, o nichž nechce mluvit, od té doby projevuje přehnanou opatrnost ve vztahu k mužům.

 

Rodinné vztahy: rozvedená, syn Jaroslav (30)
Přátelí se: Lenka Drápalová, Vlastimil Pešek


JAROSLAV HEJL (28, znamení: Vodnář)
Martin Hoffman

 

Chytrý, sympatický, ale tvrdohlavý mladý muž. Pracuje ve firmě Království hraček jako technolog a díky své šikovnosti a obětavosti je tak trochu „holkou pro všechno“. Jeho vzdor vůči přísné matce vyvrcholil odchodem ze studií. Nyní sám lituje, že nemá maturitu. Jarda se nenechá do ničeho tlačit, tím méně svojí matkou. I to, že žije stále s ní, je určitý druh pomstychtivosti, ale i pohodlnosti. Tajně miluje kolegyni své matky, Lenku Drápalovou.

 

Rodinné vztahy: svobodný
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Bedřich Liška, Lenka Drápalová


BEDŘICH LIŠKA (37, znamení: Býk)
AdrIAN Jastraban

 

Je to solidní a čestný člověk, s nímž si život ošklivě pohrál. Do Království hraček přichází s nálepkou bývalého vězně. Jako stín se za ním táhne jeho provinění: nešťastnou náhodou zabil člověka, který obtěžoval jeho bývalou přítelkyni Zuzanu. Bedřich si svou povahou a čistým srdcem brzy získal své spolupracovníky. Také našel svou bývalou lásku Zuzanu, která je však závislá na drogách. Bedřich se začal starat o jejího syna Františka

 


Rodinné vztahy: svobodný, otec Dalibor Liška
Přátelí se: Hrihorij Lisečko, Jaroslav Hejl


ZUZANA HRUBÁ (29, znamení: Ryby)
Šárka Ullrichová

 

Osudová žena Bedřicha Lišky. Kvůli ní v afektu zabil člověka, který si na ni dovoloval a poté byl několik let ve vězení. Zuzana je nenávratně poznamenána životem, který vede. Dřív to byl alkohol, nyní drogy. Třebaže je matkou sedmiletého syna Františka, své mateřství moc neřeší. Drogy ji naučily být vypočítavá a primitivně pragmatická. Když to situace vyžaduje, dovede se dobře přizpůsobit a podle potřeby zapůsobit na city.

 

Rodinné vztahy: syn František (7)

HRIHORIJ LISEČKO (39, ZNAMENÍ: LEV)
ALEXANDR MINAJEV

 

Hrdý a čestný člověk, původem Rus ze Sibiře. Nikdy nereptá a je ochoten tvrdě pracovat, aby se uživil. Život ho naučil, že se musí postarat sám o sebe. Nesnáší jakékoli bezpráví a umí se postavit za lidi, na nichž mu záleží... Pracuje jako dělník a hlídač v Království hraček. Miluje svou sestru Světlanu a jeho ctižádostí je se o ni postarat.

 

Rodinné vztahy: vdovec, sestra Světlana
Přátelí se: Bedřich Liška, Jaroslav Hejl

DAGMAR Bendová alias DIGI (24, znamení: Beran)
MICHAELA MAUREROVÁ

 

Je to bezprostřední, přirozená holka, která nemá ve zvyku si s něčím zbytečně lámat hlavu. Jako divoká kočka, která škrábe, ale když si ji někdo ochočí, je až dojemně věrná a snaží se zavděčit. Její charakter výrazně zformovalo dětství strávené v dětském domově. Nečeká, že se s ní život bude mazlit, nebo že něco dostane zadarmo. V kadeřnictví v ulici je nejšikovnější a nejnápaditější. Nebrání se žádné akci ani zábavě. S kluky umí pěkně zacvičit, ale k tělu si je většinou nepustí.

 

Rodinné vztahy: nemá rodinu, svobodná
Přátelí se: Bety, Monika, redaktorka Zejdová


INGRID ŠMÍDOVÁ (31, znamení: Štír)
JANA SOVÁKOVÁ

 

Umí se tvářit jako neviňátko, ale myslí jí to několik kroků napřed. Je bez skrupulí a k dosažení svého cíle použije cokoliv. Sází na své ženské zbraně a na svoji inteligenci. Má ráda jen sama sebe, nerada prohrává a dokáže se i mstít. Baví ji manipulovat s lidskými osudy – to všechno než se jí neštěstí a skončí na vozíčku. Osud ji začíná učit, že život může vypadat taky jinak. Lumír Nykl ji udělal šéfovou kadeřnictví.

Rodinné vztahy: svobodná
Přátelí se: Lumír Nykl, Digi, Eva Boháčová
Miluje: David Brancusi


MONIKA FARSKÁ (19, znamení: Lev)
Anna Fixová

 

Je to hezká, sebejistá a suverénní dívka. Má v sobě vůli dotáhnout to někam daleko, chtěla by být mediálně známá. Ráda je středem pozornosti. Není hloupá, hlouposti ale snadno dělá ve snaze dosáhnout svého. Kvůli svým ambicím dostat se do médií málem neudělala maturitu na gymnáziu. Pracuje v kadeřnictví, ale bere to jako dočasnou záležitost, protože její cíle a plány jsou někde jinde.

 

Rodinné vztahy: matka Jitka, otec Olda, sestra Lída
Přátelí se: Digi, bývalé spolužačky Johana a SáraTEREZA JORDÁNOVÁ (15, znamení: Býk)
Patricie Solaříková

 

Je to milá a zajímavá holka, v jednání je zatím dost nejistá. Má silnou potřebu lásky a pochopení. Svůj svět teprve hledá. Často trpěla pocity osamělosti a vlastní nedokonalosti, dokud se pořádně nezamilovala.

 

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, bratr Matěj
Přátelí se: Adriana Pešková, Monika Farská
Miluje: Štěpán Stránský


MATĚJ JORDÁN (15, znamení: Býk)
Jakub Štáfek

 

Je pohodář, bere věci jak jsou a s ničím si příliš neláme hlavu. Případné průšvihy bere s nadhledem a i když na to nevypadá, v něčem je starší, než ve skutečnosti je. Probouzející se zájem o druhé pohlaví bere s přímostí sobě vlastní - základem lásky je pro něj pořád ještě kamarádství. Svou sestru má rád, přes sourozenecké špičkování ji dovede podržet.

 

Rodinné vztahy: matka Bára, otec Tomáš, sestra TerezaADRIANA PEŠKOVÁ (16)
Dominika Kadlčková

 

Je vnučkou domovníka Peška, který se o ni dobře stará, ale přesto z ní vychoval rozmazlenou holku. Její matka se jí za dramatických okolností zřekla hned po narození a teď k ní hledá cestu zpět… Adriana chodí do třetího ročníku na gymnáziu a přátelí se s dětmi Jordánovými.

 

Rodinné vztahy: dědeček Vlastimil Pešek, matka Klára
Přátelí se: Matěj a Tereza Jordánovi


ŠTĚPÁN STRÁNSKÝ (20)
Štěpán Benoni

 

Je to férový kluk a rebel, který si jde svou cestou. chodí s Terezou Jordánovou. Dostal se na FAMU, kde bude studovat zvuk. Žije jen se svou matkou a nenávidí otce, kterému má za zlé, že je opustil. Stejně tak se vyhýbá svému bratrovi Markovi, který žil po rozvodu rodičů s otcem a Štěpán mu má za zlé, že je stejný, jako jejich otec.

 

Rodinné vztahy: otec Karel Stránský, bratr Marek Stránský
Přátelí se: Ben Vojtíšek
Miluje: Tereza Jordánová


Ondřej BrzobohatýMarek Stránský
Ondřej Brzobohatý

Marek do Ulice přichází ze zahraničí. Vystudoval práva na prestižní britské univerzitě a přináší si postoje a morální návyky, získané mimo Českou republiku. Jeho otec Karel Stránský (Milan Kňažko) mu pronajal byt v domě Peška (dům, kde bydlí Jordánovi, Farských, učitelka Lenka...). Od září vypukl boj, která z dívek získá jeho náklonnost.
KAREL STRÁNSKÝ (57)
Milan Kňažko

 

Povoláním lobista a člověk, který zasáhne do mnoha osudů obyvatel Ulice. Bývalý přítel sylvy mynářové a otec Štěpána a Marka. Nemálo ovlivnil život Tomáše Jordána, když mu dohodil zajímavou a výnosnou práci. Má slabost pro krásné ženy a užívá si výhod bohatého muže, je ale také realista, který má svůj život pevně v rukou.

 

Rodinné vztahy: rozvedený, syn Štěpán (18) a Marek (25)
Miluje: Lenka Drápalová
Rodinné vztahy: otec Karel Stránský, bratr Štěpán Stránský


ALŽBĚTA STÁRKOVÁ alias BETY (24, znamení: Ryby)
Jana Ema Bernášková

 

Je to hezká, ale poněkud přecitlivělá, plachá a neprůbojná dívka. Tak trochu smolařka. Je velice pracovitá, pečlivá, spolehlivá. Když otěhotněla během jediné noci s mladým hejskem Rossbergem, byl to pro ni šok. Nakonec se rozhodla, že si dítě nechá a odstěhovala se s ním k rodičům do Mohelnice, kam s ní odjel i Honza, její opravdová láska…

 

Rodinné vztahy: svobodná matka
Přátelí se: Digi
Miluje: Honza

VIKTOR VERNER (27)
MIROSLAV ŠIMŮNEK

 

Mladý tělocvikář, který vzbudil nemalý rozruch mezi studentkami gymnázia, ale i mezi svými kolegyněmi – Lenkou Drápalovou a Miriam Hejlovou. Zásadový mladý muž, který uznává východní filozofii, miluje cestování a nenávidí jakékoli závazky…

 

 

 

RůŽENA HABARTOVÁ alias RůŽA (59, znamení: Střelec)
Zdena Hadrbolcová

 

Je to obyčejná ženská s obětavou povahou, která umí soucítit s každým, kdo má problémy. Řídí se selským rozumem a nechybí jí ani smysl pro humor. Pracuje jako dělnice v Království hraček.

 

Rodinné vztahy: vdaná
Přátelí se: Anča Málková, Nyklová


HENRY RITIG (40, ZNAMENÍ: VÁHY)
DANIEL FLEISCHER – BROWN

 

Američan Henry vlastní hospodu v ulici. Má vždy dobrou náladu a dělá důvěrníka většině hostů svého lokálu. Spoustu věcí, nad kterými se my Češi rozčilujeme, Henry považuje za normální až pozitivní a dokáže je ukazovat lidem v jiném světle...

 

Přátelí se: Lenka Drápalová, Petr Boháč, Olda Farský


DALIBOR LIŠKA (66, znamení: kozoroh)
Václav Mareš

 

Chorobně zásadový člověk, který podle sebe hodnotí i jiné. V jádru je to citlivý člověk, ale brání se své city ukázat nebo je dávat najevo. Ze své životní křivdy si udělal krédo. Zklamal se ve svém synovi, když ho zavřeli do kriminálu a dlouho mu nemohl odpustit... Když si Bedřich přivede domů Zuzanu a jejího syna Františka, starý Liška se postupně mění. Ve Františkovi nachází nový smysl života…

Rodinné vztahy: syn Bedřich


Zdena ČISTÁ (54, ZNAMENÍ: RAK)
JANA ŠVANDOVÁ

 

Je to žena pevných zásad, která nikdy neměla „vlastní život“. Sama sebe postavila do role člověka, který se vždy něčemu obětoval. Jako dlouholetá sekretářka a účetní firmy Království hraček je strážkyní mnoha Králových tajemství. Krále vždy milovala, i když věděla, že nemá šanci - kvůli němu se nikdy neprovdala. Pro firmu je nepostradatelná, nedostatek citu v životě nahrazuje prací – a sepisováním svých vysněných životů…


undefinedLan Thi Thrung (16)
Nguyen Thi Ann Thu
Arogantně vystupující kráska vietnamského původu obsadila místo uvolněné Jeřábkem ve třídě Lenky Drápalové, kde se jejími spolužáky stali také Matěj a Tereza Jordánovi. Nesmírně inteligentní Lan patří ke generaci dětí vietnamských imigrantů, která se již narodila a vyrůstala v Čechách. Má všestranné zájmy a na svůj věk i neobyčejně rozsáhlé znalosti. Navíc kromě českého jazyku brilantně ovládá také vietnamštinu a angličtinu. Dosud totiž studovala jen na těch nejlepších soukromých školách určených pro děti diplomatů, významných byznysmenů apod., v nichž byla právě angličtina základním vyučovacím jazykem. Své současné působení na státní škole proto bere pouze jako nutné provizorium, které co nevidět skončí. Zachovává si proto odstup nejen od spolužáků, jež dráždí značkovým oblečením a okázalým nezájmem, ale také od učitelů. Málokoho by proto napadlo, že tato sebevědomě působící, uzavřená dívka může mít i své slabiny...


undefinedJUDr. Elen Mrázová (34)
Eva Elsnerová

Pohledná, sebevědomá právnička se po zkušenostech z nevydařeného manželství rozhodla, že již navždy zůstane sama. Nyní proto vynakládá veškerou svou energii do budování kariéry a všemožně se snaží pomáhat ženám při řešení složitých rozvodových situací. Svoji ženskost umě skrývá za strohý vzhled, který zvýrazňuje stylem oblékání i přísně působícími tmavými obroučkami brýlí. Díky svým silným zbraním, mezi něž patří racionální myšlení, ženská intuice či skvělé sebeovládání, je nejen rovnocenným protihráčem těch nejlepších právníků, ale také neocenitelnou oporou pro své klientky. Mezi ně patří od začátku roku 2007 také zoufalá lékařka Eva Boháčová...
Rodinné vztahy: rozvedená

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jůůůůůůůůůůůůůůůůůů

(pája, 28. 2. 2008 19:02)

jééééééééé to je hezký

hanicka

(hanicka, 1. 2. 2008 21:38)

nejvice miluju misku maurerovou...mam ji moc rada a koukam se na ulici hlavne kvuli ni!!!moc bych si prala se s ni nekdy potkat:)